Home / Idea festiwalu

Festiwal “Wielokulturowe dni podróży – Otwarty Bytów 2019” jest nową imprezą kulturalną w Bytowie, która odbyła się w dniach 26-28 lipca 2019 roku. Jako organizatorzy, mamy nadzieję, że zainteresował mieszkańców naszego miasta i na stałe wpisał się na listę cyklicznie organizowanych w Bytowie wydarzeń społeczno-kulturalnych.

Misją festiwalu jest promocja wielokulturowości i zwiększanie akceptacji dla różnorodności w środowisku lokalnym – jest to bowiem klucz do walki z rasizmem i ksenofobią. Poprzez spotkania z podróżnikami będzie można odszukać w sobie motywację do realizacji własnych marzeń. Prelegentami będą samotni podróżnicy, grupy przyjaciół, studenci i ludzie w starszym wielu. Pośród zaproszonych podróżników-prelegentów znajduje się również akcent osób niepełnosprawnych, którzy mimo kalectwa poznały najdalsze zakątki globu.

Mieszkańcy będą mieli okazję zasmakować wielokulturowości i wspólnie ją celebrować. Wraz z podróżnikami z całej Polski poznają najdalsze zakątki świata. W programie są zaplanowane prezentacje podróżnicze ze zdjęciami i filmami oraz warsztaty i zabawy dla najmłodszych, pokaz filmu z rocznej podróży, koncerty muzyki etnicznej z Afryki i Ameryki Południowej oraz kiermasz książek podróżnicznych i wystawa zdjęć z podróży bytowskiego podróżnika Darka Paciorka.

 


Festiwal Otwarty Bytów 2019

Wielokulturowe dni podróży | 26-28 lipiec 2019